Ballkani shkarkon Ismet Munishin nga posti i trajnerit. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës. Galaksia – Bashkim (K) 0:6. 8.5K likes. Liga e Parë e Kosovës. Kështu që organizoikampionatin e vet. Dy skuadrat tjera që luajnë para tifozëve të […] Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. Grupi (A) E diel. Play-out. Sot pas ndeshjes Rahoveci - Ballkani, tifozet vendas kan sulmuar nje lojtar te klubit nga Suhareka me elektro shock ndersa tjetrin e kane goditur me gure ne koke, gjithashtu edhe kombi-busi i skuadres se Ballkani eshte sulmuar me gure. Mire se vini ne faqen Superliga / Liga e Pare e Kosoves 5 Dhjetor, 2020. Ngritje në Superligë . Live FFK Liga e parë. Turne ndërkombëtare. About. Open Karposh Shkup (MKD)2017. Të kujtojmë se Liga e Parë e Kosovës në futboll nis një javë me vonë se elita, çka i bie që të shtunën dhe të dielën të zhvillohen ndeshjet e para. Liga e Parë e Meshkujve. Përballje interesante na presin në kuadër të xhiros së 14-të në Ligën e Parë. Deçani – Ratkoci 6:2 (Leshani dhe Besa pushuan) Grupi (B) – Java e 9-të. Superliga / Liga Parë e Kosovës. 236 talking about this. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Albania - Superliga 2020/2021. 1 talking about this. SofaScore tracks live football scores and Liga e Parë table, results, statistics and top scorers. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system.The Superleague is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 10-team format. Sports League. Pretendentët për inkuadrim në Superligë dhe kandidatët për mbijetesë do të përplasen mes vete, raporton Gazeetasheshi.com. Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. Login to add posts to your read later list ; Liga e Dytë – Grupi A Home > Liga e Dytë – Grupi A Main menu: × 1971-2018; Historiku. 21%. Kombëtarja e Kosovës; Crete2017; Të ndryshme; Biel/Bienne; 465; ETCC 2017. #5 Is there a playoff round in Superliga e Kosovës after the regular season?There isn't a playoff competition after the regular season in Superliga e Kosovës. Kampionati ekipor Zvicërr 2016. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. The organization that is in charge of the league is Football Federation of Kosovo Additional 1 team qualify for Europa League Qualification tournament or preliminary qualifications. 33. Liga e pare e Kosoves. Reykjavik2015; Palma de Mallorca 2015. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Top 6 important questions about Superliga e Kosovës. Kanë përfunduar tre takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë të Kosovës, raporton Gazeta Olle. Superliga e Futbollit të Kosovës Football Superleague of Kosovo 1999–present The official name, even though from 2008 for sponsorship reasons the name changes. The largest TV partners for Superliga e Kosovës are SuperSport, Radio Television of Kosovo Me interesim më të madh pritet ballafaqimi ndërmjet kampionit aktual, Dritës dhe Llapit, ndërsa lideri në tabelë, Flamurtari e pret Lirinë që po ashtu pritet të jetë ndeshje interesante. The First League is organized by the Football Federation of Kosovo and the division currently has a 20-team format. 51%. Katër ndeshje që zhvillohen sot e mbyllin edhe javën e 4-t të IPKO Superligës së Kosovës në futboll. A & N L. W. W. W. W. 14 8 0 6 23 15 8 24 4. 1. Live FFK Superliga. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. #1 Which team is the current titleholder in Superliga e Kosovës?The current titleholder in Superliga e Kosovës is FC Drita. Vendimet e Komisionit Disiplinor lidhur me Munishin, Duron dhe #3 How many rounds are played each season in Superliga e Kosovës?Overall 33 rounds are played in Superliga e Kosovës each season. Liga e Pavarur e Kosovës Independent League of Kosovo 1991–1999 Unrecognised competition parallel to Serbian league system. Gjakova 2016. E diel. Follow your favourite teams right here live! Number of rounds. LIGA E PARË LIVE: Rezultatet e xhiros së 16-të. Draws. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Edhe Liga e Parë e ndez futbollin kosovar. Active chess Geneve (SUI) 2017. Postuar në Futboll Vendor, Ligat tjera Post navigation. It was established in 1945 and is run by the Football Federation of Kosovo. Help: Live soccer results at Soccer 24 offer soccer live scores and results, cups and tournaments, providing also goal scorers, soccer halftime results, red cards, goal alerts and other soccer live score information from Kosovo - Superliga 2020/2021. Liga e Parë e Kosovës. Istogu ka arritur fitoren e radhës në shtëpi, falë dy golave nga talenti Effa. To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. Go to content. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Fanliga e Kosovës është një ligë e futbollit të vogël e fanklubeve zyrtare të klubeve futbollistike më të mëdha europiane. The clubs play each other four times during the season for a 36-match schedule. Linku i lajmit u kopjua. In the 20/21 season, among the most popular teams in Liga e Parë for online searches are KF Liria, KF Besa Pejë, KF KEK-u. Superliga e Kosoves M ; Superliga e Kosoves F ; Liga e parë e Kosovës ; Liga e Juniorve të Kosovës ; Liga U21 M ; Orari i Garave Ekipore ; Përfaqësueset Kupa e Kosovës (F) Ponte Prizreni fiton derbin kundër Rahovecit. 1.8K likes. Play-off. Division level. Shpërndaje: Krahas Superligës së Kosovës në futboll, që po duket tejet interesante dhe e luftuar shumë, nga kjo fundjavë adhuruesit e futbollit kosovar do të kenë mundësi t’i ndjekin edhe ndeshjet e Ligës së Parë. The Football Superleague of Kosovo (Albanian: Superliga e Futbollit të Kosovës) is the top level of the Kosovar football league system. . Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. Çiftet e kësaj faze do të mësohen më 11 janar në orën 13:00, teksa ndeshjet e këtij rrethi do të… The top scorer in the Superliga 19/20 season was Kastriot Rexha with 22 goals. Average goals ... Home team wins. Sport August 23, 2019 - 10:39. Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Each team plays overall 201 games in one season and the winner is the team that has the most points at the end of the season. Linku i lajmit u kopjua. Dukagjini D. W. W. W. D. 14 7 5 2 26 13 13 26 2. Fjalët e Ismet Munishit pas largimit nga Ballkani: Faleminderit Suharekë, krenar me punën time . Bëhu lojtar i Kosovës; Intermediary – Ndërmjetësuesit; Vendime; Galeria; Videoteka; English; 0. Sport 4 ditë. Liga e pare e Kosoves. 1.4K likes. Superliga 2020/2021 live scores on FlashScore.com offer livescore, results, Superliga standings and match details (goal scorers, red cards, …). Vëllaznimi në supërligë2017. L.Beranit – R.Kosoves 3:1. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. Historiku; Struktura Organizative; Komiteti Ekzekutiv i FFK-së ; Presidenti i FFK-së; Aktet Normative; Formularë të Ndryshëm; Libri “Rregullat e Lojës” 20 vjet mëvetësim; Lajmet; Garat. With adding games you want to follow in "My games" following your matches livescores, results and statistics will be even more simple. Zyrtare: Ballkani konfirmon shkarkimin e Ismet Munishit. Liga e Parë . Receive notifications for all games in this tournament. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. 0. Instagram did not return a 200. Iliria – Minatori 5:1. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). 754 likes. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. Liga e Parë – Grupi A Home > Liga e Parë – Grupi A. Tabela # Club. Live score on SofaScore.com livescore is automatically updated and you don't need to refresh it manually. TAKIMET E BORDIT TE FPPK-se ; FPPK në Arenën Ndërkombëtare ; Garat Ekipore . Dita e shtunë sjellë tri përballje interesante që do të hapin xhiron e katërt të kategorisë së dytë të futbollit kosovar. Dy skuadrat lidere të Raiffeisen Superligës së Kosovës në futboll në javën e 24-të kanë shënuar fitore si mysafire. Liga e Parë e Kosovës – druga w hierarchii klasa męskich rozgrywek ligowych piłkarskich w Kosowie. The First Football League of Kosovo (Albanian: Liga e Parë e Futbollit të Kosovës) is the second level of the Kosovar football league system. M W D L GF GA GD Pt 1. T. Çanga – Bashkimi (GJ) 2:1. 212. W sezonie 2019/20 gra 16 drużyn. At the end of the season, the bottom two teams in the division are relegated to the third tier, Second Football League of Kosovo. Login to add posts to your read later list ; Liga e Parë Home > Liga e Parë # EKIPI N F B H +-PIKË * Dënuar nga Komisioni Disiplinor me -6 pikë. The teams are placed in 1 table, with a promotion and relegation system for the best and worst-performing teams. Superliga e Kosovës është kategoria më e lartë e garave në futboll në Kosovë të organizuara nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK). Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. To follow today’s games and other active leagues, please visit the main page for all competitions in Kosovo. Dushkaja – Opoja 1:1. Wszystkie drużyny z tej ligi grają w Pucharze Kosowa. Superliga pushon, por jo edhe Liga e Parë! Faqe informative për dy nivelet më të larta të futbollit kosovar! Liga e Parë e Meshkujve. #4 How many goals are scored on average in Superliga e Kosovës in 20/21?The average number of goals in Superliga e Kosovës is 2.45 per game in 20/21. Superliga e Femrave. Tabelat + rezultatet. The average number of goals in the league for season 20/21 is 2.45 per game. In the 20/21 season, among the most popular teams in Superliga e Kosovës for online searches are KF Feronikeli, FC Prishtina, FC Drita. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Competition format of Superliga e Kosovës. Bota: Futboll Champions League Premier League La Liga Serie A Bundesliga Ligue 1. Superliga pushon, por jo edhe Liga e Parë! Gjithqka rreth liges se pare #6 How many groups are there in Superliga e Kosovës competition?The teams in Superliga e Kosovës are placed in 1 group. 857 likes. The team with the largest stadium is FC Prishtina with the total capacity of 13,000. MTO Biel-Bienne. Away team wins. The top 1 team qualify for the Champions League Qualification main tournament or preliminary qualifications. Donatorët 2019; Ekipa 2019 Sports League. Goals. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Sport 4 ditë. 29%. Live scores service at SofaScore livescore offers sports live scores, results and tables. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Kryesia; Garat ekipore 2019. Vend: Basketboll Liga Unike FBK Superliga FBK Liga e par ë FBK Liga e Femrave FBK Superliga U18 BIBL Balkan League Vend: Hendboll FHK Superliga. Ndeshje e baraspeshuar u zhvillua në çerekun e parë dhe këtë e dëshmon edhe rezultati 20:20. Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të në Prince Caffe Superligë. Liga e Dytë – Java e 8-të . . Linku i lajmit u kopjua. Instagram. Statuti. Rënie nga liga. Follow Me! Prishtina fitoi me rezultatin 1:0 në fushën e Hysit, me golin e Kukajt, ndërsa Trepça 89 mposhti Drenicën në Skenderaj me rezultatin 3:1 dhe kësosh ruajti hapin me Prishtinën në garën për titull të kampionit, shkruan Koha. Liga e Parë hapet në “heshtje” Jahaj e Boudega, Istogu e nis me fitore ndaj Lirisë Në kohën shtesë, Dukagjini fiton duelin në Gjakovë Dardan Dermaku vendos, Kika e nis me fitore si mysafir E nisin me barazim Braziliani Aguiar vendos në fitoren e parë të stinorit facts. “Fan Liga e Kosovës”, adhuruesit e klubeve të huaja së shpejti në fushën e futbollit. Malisheva W. D. L. L. W. 14 8 2 4 24 12 12 26 3. Sport 4 ditë. Od samego początku jest zarządzana przez Kosowski Związek Piłki Nożnej . 21 dhjetor, 2020 – Komisioni i Garave e ka caktuar terminin e tërheqjes së shortit për fazën e 1/8-së së finales së Kupës së Kosovës. Rinia – 18-Korriku 4:0. Twelve teams participate in the league which operates on a promotion and relegation system. SofaScore tracks live football scores and Superliga e Kosovës table, results, statistics and top scorers. #2 What rank of competition is Superliga e Kosovës in Kosovo?Superliga e Kosovës is the level 1 division in Kosovo. Ballina; FFK. Superliga e Kosovës, also known as IPKO Superliga e Kosovës, is a professional football league in Kosovo for men. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. FT90’- 4 minuta lojë shtesë84’- Leonit Abazi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë77’- GOOOOL shënon Astrit Fazliu (DRI) një supergol, parabollon portierin Visar Bekaj (PRI)71’- GOOOOL Oto John (PRI) shënon me kokë, barazohet rezultati74’- Liridon Leci (DRI) ndëshkohet me karton të verdhë60’- Ardian Limani (DRI) ndëshkohet me karton të verdhë46’- Fillon pjesa e dytëHT45’- 2 minuta lojë shtesë43’- Prishtina ishte afër shënimit, shpëton Drita34’- Krasniqi (PRI) gjuan mbi portë10’- Krasniqi (PRI) ndëshkohet me karton të verdhë7’- GOOOOL shënon Kastriot Rexha (DRI), Drita në epërsi 1-01’- Fillon ndeshjaFORMACIONET ZYRTARE, FT90’- 6 minuta lojë shtesë76’- Nikaç (GJI) ishte shumë afër shënimit, por përsëri në skenë portieri italian i Llapit67’- GOOOOL shënon rezervisti Darko Nikaç (GJI), ngushtohet epërsia64’- Fiton Hajdari (GJI) godet, Nava në formë60’- Franc Veliu (GJI) provon nga distanca, pret Nava përsërsi53’- Progni (GJI) gjuan nga gjuajtja e lirë, pret poertieri Nava (LLA)51’- Ramandai (LLA) nuk tregohet i suksesshëm nga afërsia, pret portieri Kenan Haxhihamza (GJI)49’- Progni (GJI) gjuan, pret portieri Nava (LLA)47’- Nikac (GJI) godet nga afërsia, topi kalon pranë portës46’- Fillon pjesa e dytëHT45’- 3 minuta lojë shtesë39’- GOOOOL shënon Ersil Ymeri (LLA) me kokë, asiston Veliu (LLA), dyfishohet epërsia17’- Arbnor Ramadani (LLA) ndëshkohet me karton të verdhë2’- GOOOOL shënon Arbnor Ramadani (LLA) nga penalltia1’- Penallti për Llapin1’- Fillon ndeshjaFORMACIONET ZYRTARE. Ponte Prizreni ka shënuar fitore ndaj Rahovecit me rezultat 88:82 (20:20, 25:19, 19:25, 24:18), në kuadër të javës së 11-të në Prince Caffe Superligë. Beslidhja – Vjosa 1:2. FFK organizon edhe dy kategori më të ulta të garave në futboll: Liga e Parë, Liga e Dytë (Grupi A dhe B) Sponzori kryesorë i kësaj lige është kompania e telefonis celulare IPKO kështu që emri oficial i ligës është IPKO Superliga e Kosovës Sports Event.